سرمایه گذاری در پرورش میگو


سرمایه گذاری در پرورش میگو

  • گروه : کسب و کارهای کشاورزی و دامپروری
  • استان: آذربایجان شرقی, آذربایجان غربی, بوشهر, خوزستان, سیستان و بلوچستان, گلستان, گیلان, مازندران, هرمزگان
  • بودجه:
  • آخرین بروزرسانی: سه شنبه, 10 اسفند 1395

اطلاعات در راه اندازی کسب و کار

1. «فرصت امروز» بازار ایران و جهان آبزیان را بررسی می کند / میگو؛ آبزی محبوب همه مردم جهان

تولید و تکثیر میگو که از سال 72 در ایران آغاز شده، از جمله بخش های استراتژیک تولید در ایران به شمار می رود. دلیل اینکه این نوع تولید در حوزه آبزیان را تولیدی استراتژیک معرفی می کنند، این است که پرورش این آبزی با حداقل امکانات و در مناطق معمولاً کم  برخوردار صورت می گیرد.به این صورت که زمینی که مزارع میگو در آن ایجاد می شود معمولاً زمین غیرقابل کشت برای کشاورزی است و از جمله زمین های شور به شمار می روند. این امر به ویژه در مناطق جنوبی کشور مصداق دارد.

مشاهده ادامه مطلب >

 


 

2. گفت وگوی «فرصت امروز» با دکتر عیسی گلشاهی، مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات / سرمایه گذاری 99درصدی بخش خصوصی برای تولید میگو

یک هزار تن در طول سال میگوی پرورشی در ایران تولید می شود که از این میزان حدود 13هزار تن صادر شده و آورده ارزی تا 56میلیون دلار را نصیب اقتصاد ایران می کند. همچنین مابقی این تولید و میگویی که از راه صید از دریا به دست می آید در بازارهای داخلی به فروش می رسد. طی سال های اخیر که تولید و تکثیر این آبزی افزایش یافته مصرفش نیز در بازارهای داخلی با رشد 100درصد مواجه بوده است.

مشاهده ادامه مطلب >

 


 

3. صندوق بیمه محصولات کشاورزی زیربار نمی‌رود / میگوهای تشنه در ساحل دریای مازندران

تا چندی پیش شاید پرورش میگو در شمال و دریای مازندران برای بسیاری از مردم و حتی مسئولان باورکردنی نبود اما این کار در منطقه کویری گمیشان در استان گلستان انجام شده و تولید و حتی صادرات میگو را در پی داشته است. تولید میگوی پرورشی در گمیشان با هدایت آب دریای مازندران به این منطقه کویری موجب شده تا بخشی از زمین‌های شور و غیر‌قابل کشت استان به مزارع و استخرهای پرورش میگو تبدیل شود و میگو نیز در سبد غذایی مردم کرانه‌های دریای مازندران قرار گیرد.

مشاهده ادامه مطلب >

 


 

4. پرورش شاه‌ میگو تجارتی سودآور

شاه‌میگو در واقع نوعی خرچنگ دریایی جهش‌یافته است که از لحاظ علم زیست‌شناسی بین خرچنگ و میگو طبقه‌بندی می‌شود. این‌گونه به همراه خرچنگ‌ها و میگو‌ها به‌عنوان غذای دریایی بسیار باارزش‌ و از لحاظ اقتصادی مهم است. شاه‌میگو در زمان‌های قدیم به‌عنوان غذای گروه اشراف به شمار می‌رفته و امروزه به‌عنوان غذایی لوکس در منوی بهترین رستوران‌های دنیا سرو می‌شود. شاه‌میگو به‌عنوان یکی از سودآور‌ترین محصولات دریایی خوراکی در نظر گرفته می‌شود.

مشاهده ادامه مطلب >

 


 

5. سرمایه گذاری در میگوی شمال >

به عقیده پزشکان بهترین ماده غذایی برای تامین پروتئین بدن میگو است و از جمله مزیت‌های آن می‌توان به قابلیت هضم بسیار بالای آن، تنظیم هورمون‌های بدن و تنظیم فشارخون اشاره کرد و البته تنها حدود 8/0 درصد چربی‌ دارد که این عدد نسبت به 18درصد چربی موجود در گوشت گوسفند و 14 درصد چربی موجود در گوشت گوساله، نشان‌دهنده سلامت بالای این محصول است.

مشاهده ادامه مطلب >

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی