گزارشی از چم و خم ورود به بازار چاپ دیجیتال / ثبت تصویر؛ از ماگ تا سنگ قبر - فرصت امروز


گزارشی از چم و خم ورود به بازار چاپ دیجیتال / ثبت تصویر؛ از ماگ تا سنگ قبر

اطلاعات در راه اندازی کسب و کار

برای شما که قصد دارید وارد حرفه چاپ روی اشیا شوید یکی از اصلی ترین مسائلی که باید پیش از سرمایه گذاری در نظر بگیرید این است که قصد دارید استراتژی های تبلیغاتی و عرضه محصولات خود در بازار را بر چه حوزه متمرکز کنید.

بسیاری از فعالان فعلی بر استفاده از پتانسیل های فضای وب تمرکز دارند و معتقدند این حوزه بیش از عرضه به صورت فیزیکی پاسخگوی نیازهای آنهاست. همچنین باید اشاره کرد که بسیاری از گروه های بزرگ فعال در حوزه چاپ روی اشیا بدون گرفتن مجوز و از خانه های خود مشغول به ارائه خدمات هستند.

 

آنها معتقدند پروسه اداری دریافت مجوز و همچنین ساز و کارهای مالیاتی و هزینه های صنفی باعث از دست رفتن کسب و کار بسیاری از تازه واردها شده است. بنابراین گرفتن مجوز بیش از آنکه برای بهبود فضای درآمدی آنها مناسب باشد باعث به وجود آمدن موانع متعدد خواهد شد.

اما نباید فراموش کرد که التزام به قانون و رعایت پروسه های تعیین شده با تمام خلاء ها و موانعی که ممکن است وجود داشته باشد بر همه ما ضروری است و قطعاً  جلوی به هم ریختگی و بی نظمی را می گیرد. حالا شما می خواهید وارد کار شوید و تصور کنید 10 میلیون تومان سرمایه اولیه دارید. ما فرضیه های دیگر را هم بررسی خواهیم کرد. با این سرمایه اولیه ضروری به نظر نمی رسد که شما در این حرفه به دنبال اجاره یک دفتر کار باشید.

این شغل به گونه ای است که می تواند به عنوان یک کسب و کار خانگی آغاز و بعداً اگر به درآمد مناسبی رسیدبه عنوان شغل اصلی ادامه داده شود. با این حساب دفتر کار را حذف و از پتانسیل های منزل خود استفاده کنید.

دستگاه ها و سخت افزار اولیه

این رکن اساسی کسب و کار شماست. در واقع بدون دستگاه های چاپگر امکان آغاز به کار و شروع فعالیت وجود ندارد. حالا با احتساب اینکه شما 10میلیون تومان سرمایه دارید و حداقل 15 هزار تومان باید برای تیشرت  خام هزینه کنید پیشنهاد کارشناسان به شما استفاده از یک روش قدیمی است.

دستگاه Screen Print یک تکنیک رایج است. این دستگاه از ماندگاری چاپ بالایی برخوردار است و مقرون به صرفه بودن باعث بالا رفتن محبوبیت آن شده است. با این دستگاه می توان تعداد زیادی تیشرت تکمیل و به نسبت رنگ کمتری استفاده کرد.

در حوزه کلاسیک ها دستگاه های دیگری همچون پرس های حرارتی و چاپ مستقیم یا DTG وجود دارد که به خاطر ماندگاری پایین و بی کیفیت بودن دیگر توصیه نمی شود. البته نسل های بعدی DTG هم اکنون در دسترس هستند که با نام تجاری DTG Viper در بازار وجود دارند و یکی از کارآمدترین ها برای چاپ روی تیشرت هستند. اگر از 10میلیون تومان سرمایه بیشتری دارید می توانید روی دستگاه های چاپ هیدرولیک پرس پایین و مدل های پنوماتیک آن حساب کنید که قابلیت ابعاد بالاتر 40 در 60 و 100 در 80 را به شما می دهد.

برای چاپ روی لیوان به دستگاه های دیگری احتیاج دارید. تکنولوژی روز به شما این امکان را می دهد تا با داشتن چاپ سه بعدی بقیه دستگاه ها را کنار بزنید و روی هر شیئی چاپ کنید. به عنوان نمونه دستگاه Markerbot Z18 Replicator وجود دارد که با قیمت 48 میلیون تومان موجود است و نیاز به دستگاه های دیگر را از بین می برد. برای چاپ حوزه های متفاوتی همچون ساعت، فرش، سنگ قبر، کاشی و سرامیک، گلدان و ظروف پذیرایی وجود دارد. برای نمونه چاپ روی گلدان 30 سانتی با قیمت 400 تا 500 هزار تومان در بازار موجود است.

 جوهر و کلینر هد

برای یک چاپگر جوهر نقش خون در بدن را دارد. در واقع بخش مهمی از هزینه های گروه شما در کنار نیروی انسانی و طراح صرف تأمین جوهر خواهد شد. برای تأمین چهار رنگ اصلی یعنی قرمز، سبز، آبی و زرد هم اکنون محصولات یک لیتری وجود دارد که از قیمت 820 هزار تومان تا یک میلیون تومان در بازار خریدوفروش می شوند.

در کنار جوهرها به محصولاتی نیاز پیدا خواهید کرد که با نام کلینر هد  (هدپاک کن) شناخته می شوند. کلینر هدها پاک کننده سطوح چاپی برای به دست آوردن بهترین کیفیت هستند. بازه قیمتی این محصولات نیز از 400 تا 700هزار تومان در هر لیتر است.

در کنار این محصولات به دستگاه های نوسان گیر برق نیاز دارید. این دستگاه ها جهت جلوگیری از نوسانات برق و بالابردن عمر دستگاه های حرارتی استفاده می شوند و از جمله وسایل ضروری محیط کار شما هستند. البته با احتساب سرمایه اولیه 10میلیون تومانی چندان به شما توصیه نمی کنیم چون رویکرد بر کاهش هزینه هاست!

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی