سرمایه گذاری در حوزه بسته بندی حبوبات / یک میلیارد تومان برای گام نخست - فرصت امروز


سرمایه گذاری در حوزه بسته بندی حبوبات / یک میلیارد تومان برای گام نخست

اطلاعات در راه اندازی کسب و کار

جمشید کلانتر هرمزی، مدیرعامل شرکت سبزدانه است. او صنعت بسته بندی و فرآوری حبوبات را از لحاظ تعریف تکنیکی از یکدیگر جدا می داند و شرح می دهد: فرآوری حبوبات، همان تولید لپه از نوعی نخود است و آنچه بیشتر شرکت های صنایع دیگر انجام می دهند در واقع بسته بندی حبوبات است. یکی از مهم ترین هدف ها در این راستا کاهش ضایعات است.

این فعال صنعت حبوبات می افزاید: این صنعت نیازمند نیروی انسانی است و می تواند سبب اشتغال زایی مناسبی شود، به ویژه اگر این نکته را در نظر بگیریم که در حال حاضر این صنعت از ضریب مکانیزاسیون بالایی برخوردار نیست.

 

کلانتر هرمزی در ادامه می افزاید: برای ورود به این صنعت نقدینگی سرمایه گذار از اهمیت بسیار زیادی در موفقیت نهایی او برخوردار است، به این ترتیب می توان با خرید و استفاده از فناوری های جدیدتر از مزایای تکنولوژی های بالاتر بهره مند و به هدف نهایی این صنعت یعنی کاهش ضایعات نزدیک تر شد.

او مثالی در این زمینه می زند: به تازگی از نوعی دستگاه جدید بسته بندی استفاده می کنیم که سبب حذف ضایعات چند درصدی محصولات به دلیل پاره شدن پوشش  آنها در هنگام انتقال به مقاصد دورتر می شود.

البته همزمان هزینه  بسته بندی را تا پنج برابر افزایش می دهد، اما به دلیل افزایش رضایت مندی مشتری و آمار کمتر خرابی محصول این هزینه جبران می شود. توصیه او به علاقه مندان برای شروع کار در این زمینه، ورود پرقدرت و با چشمان باز و پس از بررسی های بسیار است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی