راهنمای تولید تا صادرات سنگ آهن - فرصت امروز


تولید تا صادرات سنگ آهن

  • گروه : کسب و کارهای معدنی
  • استان: سراسر کشور, تهران, زنجان, گیلان
  • بودجه: کمتر از 100 میلیون تومان
  • آخرین بروزرسانی: شنبه, 28 بهمن 1396

اطلاعات در راه اندازی کسب و کار

1. عضو هیات مدیره انجمن سنگ آهن در آستانه برگزاری همایش بین المللی سنگ آهن خبرداد / معادن کوچک و متوسط موتور محرک بخش معدن >

عضو هیات مدیره انجمن سنگ آهن درباره فعالیت های معادن کوچک و متوسط گفت که پیش از آغاز به کار معادن کوچک و متوسط ظرفیت تولید سنگ آهن حدود 8 میلیون تن بود که پس از 13 سال به 56 میلیون تن افزایش یافت.سجاد غرقی در گفت وگو با «فرصت امروز» در این باره افزود: واقعیت این است که توان بالای معادن کوچک و متوسط در تولید و اشتغال زایی نادیده گرفته می شود و حتی از تعطیلی این معادن استقبال شده و به آنها به عنوان زائده های بخش تولید نگاه می شود.

مشاهده ادامه این مطلب >

 


 

2. عضو انجمن سنگ آهن / تشویق صادرات سنگ آهن به نفع کشور است >

پس از انتشار اسامی 24 قلم کالای مشمول عوارض صادراتی از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران و درج کنسانتره سنگ آهن میان این اسامی، فعالان معدنی به مخالفت با این موضوع پرداختند.

مشاهده ادامه این مطلب >

 


 

3. رئیس انجمن سنگ آهن ایران / ناامیدی معدنکاران با مواضع «وزارت صمت» درباره خام فروشی

رئیس انجمن سنگ آهن ایران گفت صحبت های وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره خام فروشی در کشور، باعث دلسردی معدنکاران شد و تمام امید آنها به آینده را تخریب کرد. غدیر قیافه از جمله معدنکارانی بود که درباره صحبت های وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون معدنی وی اعتراض داشت و در این باره به «فرصت امروز» گفت: ما موافق خام فروشی نیستیم، اما برداشت معدنکاران و وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره خام فروشی متفاوت است که همین موضوع باعث ایجاد مشکل شده است. 

مشاهده ادامه این مطلب >

 


 

 4. عضو هیات مدیره انجمن سنگ آهن ایران خواستار شد / لزوم تغییر نگاه حاکمیت به معادن کوچک >

«تجمیع معادن کوچک سنگ آهن» یکی از راه حل هایی است که برای جلوگیری از تعطیلی روزافزون معادن کوچک و متوسط مطرح شده و برای انجام این کار ابتدا باید این معادن خصوصی شوند.نخستین مرحله آن می تواند خصوصی شدن این معدن باشد، موضوعی که چالش بسیاری از فعالان این حوزه است. در این باره سجاد غرقی، عضو هیات مدیره انجمن سنگ آهن ایران با «فرصت امروز» گفت وگویی داشت که در زیر می خوانید. 

مشاهده ادامه این مطلب >

 


 

5. رئیس انجمن سنگ آهن عنوان کرد / تشکیل کنسرسیوم برای نجات سنگ آهن از رکود > 

رئیس انجمن سنگ آهن ایجاد کنسرسیوم های معادن سنگ آهن را یکی از راه حل های خروج از بحران این بازار عنوان کرد.بهرام شکوری در گفت وگو با ایسنا، ضمن بیان اینکه پیشنهاد ایجاد کنسرسیوم سال های پیش هم مطرح شده بود، گفت: موضوعی که در جلسه شورای سیاست گذاری همایش بین المللی سنگ آهن با عنوان تجمیع معادن کوچک سنگ آهن مطرح شد، پیشنهاد جدیدی نبود و قبلا نیز آن را ارائه کرده بودم.

مشاهده ادامه این مطلب >

 


 

6. عضو انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن از سرمایه گذاری در معدن می گوید / ماهیت متفاوت معدن کاری با سایر صنایع >

نخستین موضوعی که باید در زمینه سرمایه گذاری در بخش معدن لحاظ شود، توجه به ماهیت متفاوت معدن کاری نسبت به سایر حوزه های کسب وکار است؛ به این معنا که صنعت معدن کاری به لحاظ وابستگی به ذخایر مواد اولیه با صنایع دیگر متفاوت است، چون صنایع دیگر بر مبنای پیش فرضی از مواد اولیه و ورودی های ماده اولیه، محاسبات را انجام می دهند.

مشاهده ادامه این مطلب >

 


 

7. گزارش «فرصت امروز» از وضعیت سنگ آهن در ایران / ارزآوری چند صد میلیون دلاری سنگ آهن >

استفاده از منابع طبیعی خدادادی از جمله معادن و بالاخص سنگ آهن به عنوان یکی از مواد معدنی استراتژیک در کل کشورهای صاحب این منابع، کشورها را به سمت برآوردهای اقتصادی با دقت بالا و ارزیابی شرایط کلی ورود به عرصه تولید و رقابت سوق داده است. با این حال باید گفت طی سال 93 طبق آماری که مرکز آمار ارائه کرده است تعداد معادن فعال سنگ آهن ایران 145معدن بوده است، در سال 92 این آمار 159معدن را نشان می دهد.

مشاهده ادامه این مطلب >

 


 

8. سنگ آهن، قیر و عایق رطوبتی در تالار صادراتی عرضه شد >

به گزارش بورس کالا، یک هزار و 500 تن شمش هزار پوندی 99.8 شرکت ایرالکو، 5 هزار تن سبد میلگرد و تیرآهن طول کوتاه شرکت ذوب‌آهن اصفهان، 8کیلوگرم شمش طلای استحصال مواد معدنی تخت سلیمان، 6 تن کنسانتره فلزات گران‌بهای شرکت ملی صنایع مس ایران و 200 تن کک متالورژی شرکت کک‌سازی زرند در تالار محصولات صنعتی و معدنی عرضه شد.

مشاهده ادامه این مطلب >

 


 

9. «فرصت امروز» ظرفیت های سرمایه گذاری استان زنجان را بررسی می کند / استانی با موقعیت استراتژیک >

استان زنجان از نظر استراتژیک به دلیل قرارگیری در مسیر ترانزیت مرکز به غرب و شمال غرب کشور، بهترین منطقه برای استقرار صنایع محسوب می شود و می تواند از نظر امنیت سرمایه گذاری و تسهیل دسترسی به بازارهای مصرف و سرمایه گذاری نقش مهمی را ایفا کند. به منظور بررسی ظرفیت های سرمایه گذاری استان زنجان گفت و گویی را با غلام حسین جمیلی،  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان داشته ایم که در ادامه می خوانید.

مشاهده ادامه این مطلب >

 

در ارتباط با این کسب و کار بخوانید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی