تولید سنگ های ساختمانی

اطلاعات در راه اندازی کسب و کار

1. «فرصت امروز» بازار سنگ های ساختمانی را بررسی می کند / از قافله جا مانده ایم >

«ایران با حدود 4،5میلیارد تن ذخیره انواع سنگ های ساختمانی با مشتریان بسیار در بازارهای خارجی و 150معدن فعال، فقط 200میلیون دلار در هر سال صادرات دارد و باید زمینه های لازم برای افزایش آن در نظر گرفته شود.

در این بین روسیه و کشورهای عضو جامعه هم سود یکی از بازارهای هدف ایران تلقی می شوند.» این جملات را جعفر سرقینی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت به ایسنا گفته است. همچنین طی سه دهه اخیر صنعت سنگ در جهان به طور متوسط به ترتیب نزدیک به 7 و 9درصد رشد را در تولید و صادرات تجربه کرده است. در این میان کشورهای چین، برزیل، هند و ترکیه بیشترین سهم را در این رشد داشته اند.

مشاهده ادامه این مطلب > 

 


 

2. افزایش مصرف 4/5 میلیارد مترمربعی سنگ تزیینی تا سال 2025 >

سنگ های تزیینی یا دکوراتیو یکی از مهم ترین بخش های بازار جهانی سنگ به شمار می روند و در این میان کشور ما ایران، تولید و صادرات قابل توجهی در سال های اخیر در زمینه این صنعت داشته به طوری که سرمایه گذاری های چشمگیری در زمینه صنعت معدن و سنگ در کشور ما صورت گرفته است.در این گزارش پس از تبیین موقعیت جهانی صنعت سنگ های تزیینی در سطح جهان، چشم انداز آن و مهم ترین صادرکنندگان این صنعت به وضعیت تولید و صادرات سنگ های تزیینی در ایران خواهیم پرداخت و وضعیت این صنعت را در کشورمان بررسی خواهیم کرد.

مشاهده ادامه این مطلب > 

 


 

3. گزارشی از وضعیت و چگونگی سرمایه‌گذاری در بازار سنگ‌های ساختمانی / کلید حل معمای صنعت سنگ‌های ساختمانی >

سنگ به‌عنوان یکی از نخستین مصالح ساختمانی از هزاران سال پیش مورد استفاده قرار می‌گرفته، این جسم سخت با ویژگی‌های منحصربه‌فردی چون تحمل فشار، مقاومت در برابر کشش، نفوذپذیری و پایداری در انواع مختلف آن از گذشته تا به امروز استفاده می‌شود. در دهه‌های اخیر به دلیل به وجود آمدن مصالح سبک‌تر و با سهولت استفاده آسان‌تر مانند آجر، استفاده از سنگ در زیربنای ساختمان تقریبا به صفر رسیده اما جایگاه سنگ در انواع سازه‌های سنگین مانند تونل‌ها، پل‌ها و حتی مهم‌تر از آن در نمای ساختمان و برای کف و پله‌ها همچنان به قوت خود برجاست.سنگ‌های ساختمانی را که به‌عنوان نما و برای پله‌ها و کف ساختمان به کار گرفته می‌شوند به‌صورت قطعات بزرگ سنگی از معدن استخراج کرده و در کارگاه‌های سنگ‌بری برش می‌دهند، سپس آن را ساب و جلا می‌دهند تا در کاربردهای مختلف قابل استفاده باشد. 

مشاهده ادامه این مطلب >

 


 

4. گزارش «فرصت امروز» از چگونگی مدیریت شغل عرضه سنگ ساختمانی / مدیریت خواسته‌ های ظاهر پسندها >

نمای خانه یكی از بخش‌هایی است كه بسیار مورد توجه خریداران قرار می‌گیرد؛ در نگاه اول و در همان بدو ورود به نوعی زیبایی خانه را به رخ می‌كشد و باعث می‌شود تا افراد هنگام مشاهده به آن واكنش نشان دهند. حتی اگر وسایل داخل منزل یا محل كار شیك و منحصر به فرد باشند اما اگر نمای ساختمان چشمگیر نباشد، بنا جلوه خاصی پیدا نمی‌کند. این مسئله اهمیت خطیری را بر دوش کسانی که در شغل عرضه سنگ‌های ساختمانی فعالیت می‌کنند، قرار می‌دهد. اگر شما هم در این شغل فعالیت دارید، بد نیست نگاهی به این گزارش بیندازید تا با ریزه‌كاری‌های آن برای كسب سود بیشتر آشنا شوید.

مشاهده ادامه این مطلب >

 

در ارتباط با این کسب و کار بخوانید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895434

021.88895433

[email protected]rsatnet.ir

شبکه های اجتماعی فرصت امروز

منو موبایل