سرمایه گذاری در بازار کشمش

اطلاعات در راه اندازی کسب و کار

1. گزارش «فرصت امروز» از بازار کشمش که رتبه جهانی را نصیب ایران کرده است / جایگاه لرزان در بازارهای جهانی >

کشمش این خشکبار ریز هر ساله بخش قابل توجهی از صادرات محصولات کشاورزی را به خود اختصاص می دهد. جالب است بدانید کشمش ایرانی در اکثر کشورهای جهان شناخته شده است و مشتریان خاص خود را دارد. آمارها حاکی از آن است که صادرات کشمش بعد از پسته و زعفران سومین کالای مهم غیرنفتی کشور به شمار می رود.

مشاهده ادامه مطلب >

 


 

2. امپراتورهای کشمش جهان >

از ترکیه با عنوان  «سرزمین انگورها» یاد می شود. قدمت کشت انگور در ترکیه به قرن هشتم باز می گردد. ترکیه ششمین تولیدکننده  برتر انگور در جهان است، اما در تولید کشمش حرف اول را می زند. این کشور سالانه ۴میلیون تن انگور در ۵۵۰هزار هکتار زمین زراعی تولید می کند.

مشاهده ادامه مطلب >

 


 

3. «فرصت امروز» از ظرفیت های بی بدیل سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی گزارش می دهد / آذربایجان غربی، ویترین گردشگری ایران >

استان آذربایجان غربی به عنوان یکی از استان های پرآب کشور دارای یک میلیون و 80هزار هکتار زمین کشاورزی بوده که از این میزان حدود 800هزار هکتار زیر کشت انواع محصولات باغی و زراعی رفته است.

مشاهده ادامه مطلب >

 


 

4. صادرات امسال مقرون به صرفه نیست / 580 هزار تن کشمش اضافی در بازار داخلی >

کشمش، انگور خشک شده به روش‌های مختلف است که به‌عنوان خشکبار و آجیل در تنقلات و آشپزی خانوارها جای دارد. کشمش سرشار از آهن، پتاسیم، کلسیم و ویتامین‌های گروه B است و خواص آنتی اکسیدانی دارد که از تخریب سلولی جلوگیری می‌کند. این ماده خوراکی با ارزش، گرچه در کشور به اندازه زیاد تولید می‌شود و ایران در ردیف کشورهای برتر تولیدکننده کشمش قرار دارد اما قیمت نسبتا گران آن در میزان مصرف داخل تاثیرگذار است و جمعیت 75 میلیونی ایران تنها 20هزار تن در سال کشمش مصرف می‌کند.

مشاهده ادامه مطلب >

دیدگاه‌ها  

0 #1 رضا 1396-10-23 23:48
جهت اشتغال در اردبیل برای خانواده
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895434

021.88895433

[email protected]

شبکه های اجتماعی فرصت امروز

منو موبایل