طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث و بهره برداری از بندرخشک زرندیه

  • استان: سراسر کشور
  • بودجه: از 2 تا 5 میلیارد تومان
  • آخرین بروزرسانی: دوشنبه, 01 آبان 1396

اطلاعات در راه اندازی کسب و کار

طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث و بهره برداری از بندرخشک زرندیه

 

طرح توجیهی فوق طراحی و ساخت بندر خشک (انبار لجستیک) در اراضی مرزی بین دو استان بزرگ تهران و مرکزی، در جاده قدیم تهران- ساوه، کیلومتر 72 شمال د شهرستان زرندیه می‌باشد. این محوطه پس از ساخت و اخذ مجوزها، اجاره داده می­شود.
 
در صورت تحقق مفروضات و پيش‌بيني‌هاي انجام شده در اجراي طرح، طرح توجیهی مورد بررسي از سودآوري مطلوب برخوردار خواهد بود و نسبت‌هاي مالي در وضعيت مناسب قرار داشته و نرخ بازده داخلي طرح توجیهی، با در نظر گرفتن 15 سال عمر مفيد بيش از 2.7 درصد و دوره بازگشت سرمایه 17.08 برآورد گرديده است.

 

طرح توجیهی تولید احداث و بهره برداری از بندرخشک زرندیه

طرح توجیهی تولید احداث و بهره برداری از بندرخشک زرندیه

 

 بندر خشک (Dry Port)

در واقع بندر خشک مورد بررسی در طرح توجیهی، پایانه‌ای ترکیبی در پس کرانه بوده که به بندری ساحلی متصل است، تجهیزات لازم و کـافـی بـرای مواجهه با تردد ناشی از چندین شیوه حمل و نقل اعم از جاده‌ای، ریلی و هوایی در آن در نظر گرفته شده‌اند و مشتریان می‌توانند کالاهای خود را با استفاده از این شیوه‌های مختلف به آن ارسال کنند و یا از آن تحویل گیرند. بنابراین، بنادر خشک فضاهایی در داخل کشور هستند که کانتینرها ابتدا به آن بنادر انتقال می‌یابند و در آنجا امور اداری، تشریفاتی و گمرکی انجام می‌شود، سپس کانتینر از طریق خط‌آهن و یا کامیون‌ها جابه‌جا می‌شوند و این جابه‌جایی ترکیبی از کانتینر-دریا و سپس کانتینر ـ ریل و کانتینر ـ کامیون است. علاوه بر خدمات پايه اي كه پايانه‌هاي سنتي كالا در پس كرانه ارائه مي‌دهند، خدماتي نظير انبارداري كالا، نگهداري ازكانتينرهاي خالي، تعميرات كانتينر، امورگمركي و ترخيص و پشتيباني كالاها نيز در بنادر خشك ارائه مي شوند.

در ارتباط با این کسب و کار بخوانید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895434

021.88895433

[email protected]

شبکه های اجتماعی فرصت امروز