طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث نیروگاه بادی 100 مگاواتی

  • استان: سراسر کشور
  • بودجه: 10 میلیارد تومان به بالا
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه, 30 مهر 1396

اطلاعات در راه اندازی کسب و کار

طرح توجیهی فنی اقتصادی احداث نیروگاه بادی 100 مگاواتی


هدف از اجرای طرح توجیهی، احداث نیروگاه بادی 100 مگاواتی در شهرستان خواف واقع در استان خراسان رضوی است. با توجه به سابقه سازنده ماشین‌آلات و مشخصات دستگاه‌ها و تجهیزات در صورت اجرای به موقع و تحقق پیش‌بینی‌ها و برآوردهای انجام شده و استفاده از خدمات مهندسین مشاور متبحر، به نظر می‌رسد طرح توجیهی مزبور از ساختار فنی و اجرایی مناسبی برخوردار باشد.

 

بطوریکه آمار و اطلاعات ثبت شده در خصوص سرعت وزش باد در منطقه خواف نشان می‌دهد و همانطور که در گزارش سازمان انرژی‌های نو ایران هم اظهار گردید، منطقه خواف یکی از بهترین سایت‌های ایران برای احداث نیروگاه بادی است که ضریب ظرفیت و در نتیجه میزان تولید سالانه برق نیروگاه بادی در آن منطقه از بسیاری نقاط کشور بالاتر خواهد بود. لذا میزان تولید سالیانه برق به میزان 350 میلیون کیلووات ساعت از سوی سازمان انرژی‌های نو ایران که وابسته به وزارت نیرو است، تایید گردیده است.

 

 

خلاصه طرح توجیهی احداث‌ از نیروگاه بادی 100 مگاواتی

                                        خلاصه طرح توجیهی احداث‌ از نیروگاه بادی 100 مگاواتی

استراتژي تكنولوژي

با توجه به مطالعات فنی انجام شده، نوع توربین‌های بادی برای طرح توجیهی احداث این نیروگاه از نوع توربین‌های با محور افقی انتخاب شده است. تمام تجهیزات توربین از چین وارد خواهد شد. تمام کارهای عمرانی توسط پیمانکاران داخلی انجام خواهد شد. تصمیم بر این است که به مرور تکنولوژی ساخت سایر قطات نیز بومی شود.گذشته از شناخت و انتخاب تكنولوژي، اكتساب تكنولوژي خود مقول‌هاي مفصل است و متدولوژي ويژه‌اي را مي‌طلبد. در اين راستا با بررسی گزينه‌هاي كسب تكنولوژي شامل گزينه‌هاي داخلي، گزينه‌هاي خارجي و گزينه‌هايي شامل تلفيقي از منابع داخلي و خارجي مورد بررسي قرار گرفته است. لذا طبق برنامه استراتژیک این شرکت‌، تصمیم بر بومی کردن ساخت بیش از ۸۰ درصد قطعات توربین‌ها است. ساخت قطعاتی نظیر ستون، پره‌ها، آشیانه و ترانسفورماتور به علت موجود بودن امکانات و دانش فنی ساخت از اولویت خاصی برخوردار می‌باشد.

در ارتباط با این کسب و کار بخوانید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895434

021.88895433

[email protected]

شبکه های اجتماعی فرصت امروز