طرح توجیهی احداث نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی

  • استان: سراسر کشور
  • بودجه: از 1 تا 2 میلیارد تومان
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه, 30 مهر 1396

اطلاعات در راه اندازی کسب و کار

هدف از ارائه گزارش، بررسی احداث نیروگاه خورشیدی برای افزایش تولید برق در شبکه توزیع توسط بخش خصوصی است یکی از مزیت های این طرح واگذاری اراضی ملی جهت احداث نیروگاه های خورشیدی و خرید تضمینی برق می باشد نرخ خرید تضمینی انرژی الکتریکی تولیدی بسته به ظرفیت نیروگاه از 3200 تا 4900 ریال به ازای هر کیلووات ساعت و قرارداد خرید تضمینی بمدت 20 سال می باشد.

طرح توجیهی احداث نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی
ازدیاد جمعیت، افزایش ساخت‌و‌ساز و بالا رفتن مصرف در همه ابعاد، تبعات زندگی مدرن است و به‌ تبع آن باید سازوکارهای مناسبی ایجاد شود تا همپای رشد مصرف، تولید نیز ارتقا یابد. در این میان مصرف بی‌رویه برق یکی از معضلاتی است که امروزه جامعه جهانی نیز با آن دست و پنجه نرم می‌کند. استفاده از راهکارهای سنتی تا پیش کارا نبوده لذا امروزه کشورها با تحقیق محققان، حمایت دولت‌ها و البته سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی به دنبال راه‌های تازه‌ای هستند تا با هدررفت کمتر منابع پیشین، به بهترین نتایج دست یابند. موضوع نیروگاه خورشیدی یکی از این راهکارهای نوین است که امروزه در جهان نگاه ویژه‌ای را به خود جلب کرده است.
نیروگاه خورشیدی عبارت است از مجموعه فرآیندی که با استفاده از پانل ها، انرژی خورشید را دریافت و آن را به الکتریسیته تبدیل می‌کند تا برای مصارف تجاری و مسکونی قابل استفاده باشد. به سیستمی که با استفاده از پانل ها، انرژی خورشید را به جریان الکتریسیته تبدیل می کند پدیده فتوولتائیک می نامند.


طرح توجیهی احداث نیروگاه خورشیدی

هزینه احداث نیروگاه خورشیدی بسته به وسعت مجموعه به ازای هر کیلووات ساعت ظرفیت حدود 1 تا 2 هزار دلار تمام می‌شود.
هزینه های بهر برداری نیروگاه خورشیدی به شستشوی پانل، پرسنل بهره برداری محدود می شود این هزینه ها بطور متوسط حدود یک درصد از درآمد نیروگاه می باشد.

تهیه کننده طرح:موسسه سپینود شرق

در ارتباط با این کسب و کار بخوانید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895434

021.88895433

[email protected]

شبکه های اجتماعی فرصت امروز